Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 28.01.2017 20:32:56 

Border Collies  FREE TO RUN

Obedience

 

Obedience
 

 

Začátkem roku 2007 jsme se dozvěděli o skupince nadšenců, kteří začali zkoušet  v  Česku  novou disciplínu - obedience. Zúčastnili jsme se prvního  veřejného tréninku na Kladně, který se nám moc líbil.

První neoficiální závody se konaly v květnu a pak v létě 2007 na Kladně. Dominik s Kendym startovali pokaždé ve třídě OB-Z, jednou se ziskem 215 a podruhé 224,5 bodu. Kendyho výkon byl začátečnický, mezi cviky velmi nesoustředěný se snahou jít pozdravit diváky :-)). Dále tedy kluci pracovali na soustředěnosti a na prvních oficiálních závodech v dubnu 2008 ve Dvoře Králové nad Labem skončili v kategorii OB-Z na krásném 5. místě z 20 účastníků, odnesli si 288,5 bodu od rakouského rozhodčího pana Kurzbauera. Na další akci v červnu  splnili zkoušku OB1 a v této třídě byli druzí se ziskem 261 bodu těsně za Alčou Smolíkovou s Keysi :-)) Na těchto závodech se poprvé v Česku skládaly dvojky, do té doby něco nepředstavitelného, a my jsme obdivovali pár nejstatečnějších a vzhlíželi k nim :-))) Kendy s Dominikem se v jednotlivých třídách nijak nezdržovali a jejich další vystoupení už bylo v kategorii OB2 na konci tábora s Petrou Florschuetz v Prosečném. Výsledkem jejich týdenního tréninku bylo 196 bodů a těsně splněná zkouška. Dvojky si na podzim pro vylepšení ještě jednou zopakovali, tentokrát dosáhli 229,5 bodu. 

Na rok 2009 si Dominik naplánoval nejvyšší zkoušku - OB3. Ta je trochu potrápila, podařila se jim nakonec až v červnu :-)) a od té doby ještě několikrát (a několikrát ne :-))) Dále Dominik s Kendym budou jen občas pro radost chodit na vybrané obedience akce, vyšší ambice nemají :-))

Rok 2010 byl u nás ve znamení nového týmu - Patricie a Ery. S Erou jsme se původně chtěli věnovat jen pasení, ale Péťa se na jaře rozhodla složit OB-Z. To se podařilo v červnu a v srpnu holky přidaly ještě OB1.  V budoucnosti  budou k vidění u oveček :-))

 

Více o obedience na  www.obedience.cz

 

 

TOPlist