Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 28.01.2017 20:32:56 

Border Collies  FREE TO RUN

Aktuality

Stránky přesunuty na www.freetorun-bc.weebly.com

16. 6.  Spy  (Aspire Free to Run) dosáhl na flyballové dráze času 3,82 vteřiny a stal se momentálně nejrychlejším polským psem v této disciplíně :-)

10. 6.  Mína (Anima Free to Run) s Luckou Stemmerovou včera zvítězily ve sloučené kategorii OB-Z + OB1 na Mistrovství České republiky mládeže v obedience ziskem 281,5 bodu. Moc gratulujeme!

27. 5.  Fotky  ze včerejšího školení v Podkosti.

20. 5.  Ajra SVPP - video.

19. 5.  Dnes Julie s Ajrou složily ZVOP (SVPP) a sklidily potlesk a velkou pochvalu :-)

13. 5.  Julie s Ajrou u ovcí :-)

 

10.  5.  April Free to Run - video z tréninku agility.

30. 4.  Včera se na kladenském cvičáku konaly první zkoušky nanečisto podle nového řádu OB. Videa výkonu Lucky s Mínou jsou tady a tady.

7. 4.   Roník (Aaron Free to Run) s Jardou složili ZZO na výborně. Další zkoušku přidaly i Lucka s Mínou, tentokrát OB-Z.

1. 4.   Ajra (Aranka Free to Run) s Julinkou se zúčastnily prvních agility závodů (tuneliáda) a získaly 1. a 3. místo smiley Gratulujeme!

18. 3.   Lucka s Mínou mají další dogdancingovou zkoušku - Freestyle 1 smiley

17. 3.  Fotky  z týdenního hlídání Hedynky (Ahead Free to Run).

10. 3.  Gratulace patří i Jardovi Kolářovi, který s Aaronem Free to Run  vybojoval 3. místo v závodě podle ZZO :-) 

9. 3.   Lucka s Mínou dnes složily HtM1. Gratulujeme :-)

6. 3.   Fotky z dnešní procházky s Hedynkou (Ahead Free to Run).

19. 2.   A ještě jedna krásná fotka Lucky s Mínou od Heleny Hudečkové :-)

                                                                                                                            

19. 2.   Fotky  ze včerejších neoficiálních závodů ve Vlašimi, kde jsme byli jako diváci (Adar jen doplnil počet psů při skupinovém odložení :-)). Potkali jsme se tam s Mínou (Anima Free to Run), která se svojí paničkou Luckou Stemmerovou vystoupila jako předskokanka kategorie OB-Z,  a Roníkem (Aaron Free to Run).

1. 2.  Procházka (a bruslení) v Hostivaři zde.

26. 1.  ​Fotky z procházky tady.

1. 1. 2012  Aranka Free to Run - fotky z pasení.

11. 12.  Fotky  z procházky v kolínském lesoparku.

3. 12.  Mína (Anima Free to Run) s paničkou Luckou Stemmerovou si zkusily OB-Z nanečisto. Video tady.

3. 12.  Začátkem ledna budou v chovatelské stanici z České kotliny k odběru štěňátka po našem Kendym a fence Noris Foxy Fox. Více info na mailu p.albl@seznam.cz   (http://zvirata.bazos.cz/inzerat/13079700/Border-kolie.php

29. 10. Dneska na Neoficiálním závodě OB jsem s Adarem zkusila skupinové odložení v kategorii začátečníků a s Erou skupinové odložení podle OB2 a tři cviky podle OB1 (chůzi, odložení za pochodu a přivolání).  Fotky tady. Potkali jsme se tam s Mínou a s Roníkem :-)

25. 10.  Pár fotek z procházky s Mínou (Anima Free to Run) tady.

22. 10.  Aspire a April :-) Foto Anka.

15. 10.  Klubová agiliáda ZKO Divišov, tunelový běh štěňátek: 1. místo Anima Free to Run, 2. místo Aaron Free to Run   Gratulujeme a děkujeme

13. 10.  Ajra (Aranka Free to Run) a její nový tunel :-) Za foto děkuju Julince :-)

9. 10.  Odkaz na fotky Spye (Aspire Free to Run) z konce srpna tady. Thank you, Anka :-)

1. 9.  O víkendu jsme se byli podívat na MR v pasení ovcí v Rakousích. Následující dva dny jsme se účastnili velmi přínosného školení, instruktorem byl pan Philippe Heintz  z Francie. Fotky ze školení a z procházek.

10. 8.  Dnes nám přišly (zatím jen e-mailem) výsledky vyšetření: Falco Gulden Land - DNA TNS Normal :-)

4. 8.  Adar poprvé v Pozově sleduje výuku jízdy na koni :-)

  
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. 8.  Přidáno pár fotek z pátečního pasení v Bolkově.

18. - 20. 7.  jsme si užili (převážně v roli diváků :-)) seminář OB na našem oblíbeném místě - ve Dvoře Králové. Seminář vedla Hanka Grundmannová. Fotky tady.

9. 7.   Všechna štěňátka (kromě Adara)  už jsou v nových domovech :-)  Fotky Adárka.

29. 6.  Štěňátka postupně odjíždějí do nových domovů. Dnes jako šestá odjela Atte, v sobotu se Spy (Aspire) vydá na cestu do Polska. 

14. 6.  Nové fotky štěňátek.

2. 6.    Video - štěňátka 32 dní.

1. 6.    Fotky ze včerejška (foto Helča Svobodová - děkujeme :-))  tady.

27. 5.  Video 26denních štěňátek zde a zde.

20. 5.  Falco si pod přísným dozorem Ery zahrál na chůvu - fotky.

18. 5.  Štěňátka byla na výletě na zahradě a poprvé se setkala s Kendym a Falcem. Kendy podle očekávání se zoufalým výrazem ("Zachraňte mě!") prchal , Falca miminka hodně zajímala, ale to se zase nelíbilo Erině.  Přesto se Falcovi několikrát podařilo proniknout blíž :-) Fotky tady.

16. 5.  Dnešní fotky.

11. 5.  Štěňátka jsou na světě už dva týdny. Otevírají oči a zkoušejí chodit :-) Fotky tady.

4. 5.  Dnes je štěňátkům týden. Fotky zde.

1. 5.  Pár nových fotek.

28. 4.  Byli jsme bez internetu, proto až teď.  Štěňátka se mají k světu, nejmenší chlapeček přibývá na váze :-) Tři kluci a tři fenky jsou trikolorní, dvě fenky černobílé. I když u jedné fenky si nejsme úplně jistí - možná jsou tři čb a dvě s pálením :-)

Včera vše proběhlo velice rychle. Era ještě přes den vůbec nevypadala, že se chystá na svůj velký okamžik :-)  Přišlo to docela překvapivě  (pro nás) a kdyby v porodní bedničce najednou nezačala přibývat štěňátka, skoro bychom nepoznali, že rodí :-) Během dvou a čtvrt hodiny se narodilo sedm štěňátek a vypadalo to, že je konec. Pak asi za hodinu přibyla ještě holčička, stejně bez problémů jako její sourozenci. Era byla úžasná a věděla si se vším rady :-)

FOTKY (moc jich zatím není, snad se zlepšíme :-))

 27. 4.  Dnes mezi 17:20 a 20:45 se Erince narodilo 8 štěňátek, 5 holčiček a 3 kluci.  Era všechno zvládla bez problémů sama. Další informace a fotky brzy.

 

26. 4.  61. den - nic nového :-))

24. 4.  Dnes má Era 59. den březosti. Zatím to nevypadá, že by se štěňátka už chystala na svět :-)

16. 4.  Pasení v Bolkově -  fotky.

5. 4.  Fotky z lesa od ledna do dneška tady.

23. 3.  Fotky od Michala ze včerejší procházky v Brandýse tady. Děkujeme Janě, Michalovi, Kristýně a jejich psům za společnost .

25. 2.  jsme se s Erou  vypravili za ženichem. Krytí proběhlo naprosto přirozeně a v pořádku a za pár týdnů zjistíme, jestli přinese výsledky :-)  Další informace zde.

7. 1. 2011  Do sekce Štěňátka  přidány nové informace o plánovaném vrhu.

27. 11.  Fotky z dnešního pasení v Sekerkových Loučkách zde.

19. 11.  Přidány fotky červen - listopad :-)

10. 10.  Pár fotek z pasení v Sekerkových Loučkách (Gulden Land) je tady.

26. 9.  Do alba přidány nové fotky štěňátek.

21. 9.  První fotky štěňátek tady.

20. 9.  Noris Foxy Fox   se narodilo 7 štěňátek, 6 kluků a 1 holka :-)

13. 9.  Přidány články do sekce Canicross.

12. 9.  Včera jsme běželi canicross v Děčíně. Péťa s Erou i já s Kendym jsme startovali ve smíšené kategorii pro příchozí dospělé. Trať měřila asi 1,8 km. Péťa s Erou doběhly mezi 13 účastníky na šestém místě (byly druhé mezi ženami)  v čase 7:07,  já s Kendym jsme získali druhé místo časem 6:15.  Bylo to moc hezký, bavilo nás to a psy taky

  

8. 9.  V červenci Kendy nakryl fenku Noris Foxy Fox. Štěňátka by se měla narodit kolem 19. 9.,  budou DNA CEA Normal. Očekáváme milé a vstřícné povahy po rodičích :-)

20. 8.  Od neděle 15. 8. jsme se účastnili tábora obedience ve Dvoře Králové n/L pod vedením Lady Richterové. Tábor byl dnes zakončen zkouškami. Takhle jsme dopadli:

Patricie a Era:  OB1 složena na známku dobře -  221 bodů

Dominik a Kendy:  OB3 na dobře - 207, 5 bodu

5. 6.  Zkoušky obedience Kobylisy

Patricie a Era:  Dneska jsme s Erinkou dělaly zkoušku OB - Z. Poslední 3 týdny jsme moc netrénovaly a pokoušely jsme se to dohnat 2 dny před zkouškou. Dosáhly jsme toho, že když předtím Erda obíhala překážku při cestě zpátky, tak po včerejšku i při cestě pro aport :-))  Dopadlo to ale dobře. Erinka zkoušku udělala na 208, 5 bodu. Měly jsme 2 nuly, jednu za identifikaci a jednu za ovladatelnost na dálku. Dřív si při polohách nechtěla sedat, tak jsme pořád trénovaly polohu "sedni". Tu teda udělala hezky, ale pak si nechtěla lehnout :-))  Mám radost a děkuju LaděKristýně za pomoc s tréninkem

Dominik a Kendy:  Přihlásili jsme se s Kendym na trojky, abychom si trochu potrénovali :-)) Kendy cvičil docela hezky a získali jsme s jednou nulou 219, 5 bodu.

 18. 5.  14. května se v CHS Z Nefritu narodilo 8 velmi nadějných štěňátek - 6 holčiček a 2 kluci, všichni černobílí. Maminkou je šikovná a temperamentní fenka Be Happy od Zlatonosné říčky, tatínkem Ace del Mulino Prudenza (LA3, OB3, pasení Trial 2). Více info: www.znefritu.webnode.cz/novinky/

V CHS  Mirus lumen je volný pejsek Ave.

 9. 4.  Kendyho sestře Berryšce se dnes narodila 4 krásná štěňátka, 3 kluci a 1 holčičkaFotky, informace.

 22. 3.  O víkendu jsme se s Erou zúčastnily semináře obedience ve Dvoře Králové. Instruktorku nám dělala Lada Richterová a poradila nám spoustu suprových věcí.  Pár fotek tady.

 15. 2.  Video z našeho zimního ježdění tady.

 14. 2.  Včera jsme byli na našem prvním skijoringu na Zadově.  Dominik závodil s Kendym a já (Patricie) s Erinkou. Trať v dětské kategorii byla dlouhá jen asi 1, 2 km, tak jsme si ji po skončení závodu dali ještě jednou. Dominik s Kendym byli první a my s Erdou druhé. Moc jsme si to užili

 

 10. 2.  Video ze závodu v Brně zde. Děkujeme Honzovi a Ladě.

 7. 2. Na Zimním závodě obedience v Brně jsme s Kendym po zisku 187, 75 bodu skončili na sedmém místě z jedenácti účastníků. Kendy cvičil hezky, měl jsem z něj radost. Jedna nula za dřívko jako vždycky, jedna za směrové aporty - Kendy přinášel správný aport a kousek přede mnou ho upustil. Zvednul ho a přinesl, jenže já jsem udělal krok z místa a kvůli tomu to bylo to za nulu, a pak při vysílačce do čtverce jsem dvakrát řekl povel čtverec a potom mě neslyšel, když jsem ho přivolával ze čtverce k noze, protože tam štěkali psi, a musel jsem zavolat ještě jednou. Ale jinak to bylo docela dobrý, třeba za chůzi jsme měli od obou rozhodčích 8, 5 bodu.

 6. 2.  Fotky z lesa a z dnešní procházky s Helčou, Timem a Remíkem.

 5. 2.  Minulou sobotu jsme ukázali Janě s Michalem (a Kájovi) Kunratický les.  Procházka byla pěkná,  její závěr však poznamenaly zapomenuté klíče Fotky od Michala Macháčka tady.

 22. 1. Štěňátka po Ofře a Kendym - na video od Anety Grygarové se můžete podívat zde.  G Force, Great Gable a Glory in jsou ještě volní .

 4. 1.  2010  Všechna štěňátka po Kellynce a Kendym už jsou u svých nových páníčků.  Nové fotky štěňátek po Ofře a Kendym najdete tady.

10. 12. První fotky štěňátek tady.

 

9. 12.  Včera se Ofře a Kendymu narodilo 6 štěňátek - 2 holky a 4 kluci. Jsou v barvách černobílá, hnědobílá a modrobílá.

7. 12.  O víkendu jsme byli navštívit Kendíkova štěňátka v CHS Running Free. Fotky tady.

23. 11.  Pár fotek z víkendu tady. Většina je z procházek :-)

21. - 22. 11.  Tento víkend proběhl ve Dvoře Králové canisterapeutický seminář spojený s povahovým testem canisterapeutického psa. První část testu jsme absolvovali v sobotu na cvičáku, druhou v neděli v Domově seniorů. Kendy vyhověl v obou částech, takže se z nás stal canisterapeutický  tým

5. 11.  Přidány fotky z procházky v Krčáku.

1. 11.  Fotky z dnešní procházky v Brandýse tady, fotila Jana Ježková. Sešlo se 10 pejsků se svými páníčky (vlastně spíš paničkami). Děkujeme všem zúčastněným, užili jsme si to .

31. 10.  Kellynce a Kendymu se narodila 3 štěňátka - černobílý a hnědobílý kluk a černobílá holčička.   Podrobnosti na stránkách CHS Running Free.

  

30. 10.  Ve středu jsme využili volno k procházce na trase Křivoklát - Nižbor. Ušli jsme asi 20 km, děti a psi zdaleka neměli dost  Fotky tady.

26. 10.  Ve dnech 6. a 7. 10. Kendy nakryl hezkou a milou fenku Ofru Bohemia Alké.  Pokud se vše podaří, štěňátka se narodí kolem 8. prosince a budou DNA CEA Normal. Předpokládané barvy: 52% černobílá, 17% hnědobílá, 16% modrobílá, 5% lila....

26. 10.  Pár fotek z dnešní procházky s Helčou, Remym a Timem tady.

25. 10.  Fotky od Michala Macháčka z procházky tady.

29. 9.  Včera jsme zajeli do Mladé Boleslavi, kde se konal pátý ročník Svatováclavského psího ježdění. Dominik s Kendym i Patricie s Erou závodili v canicrossu v kategorii dospělí příchozí. Mezi šesti závodníky na trati asi 1,9 km obsadil Dominik první a Péťa druhé místo. Fotky tady.  Povídání v sekci Canicross.  Výsledky  zde.

 23. 9.  Přidáno ještě pár fotek  z canicrossu od Wami. Děkujeme.

20. 9.  Canicross Okolo Hradce:  do sekce Canicross přidány články, tady jsou fotky. 

19. 9.  Po roce jsme se opět vydali na canicross do Hradce Králové. Tentokrát jsme neběželi dětskou trať (mladší do 9 let a starší 9-14 let), ale startovali jsme s Péťou v kategorii Příchozí dospělí (od 15 let).  Kratší tratě nás tolik nebaví .  Podle propozic 2 km, ale bylo to asi 1,5 km. Nejdřív běželi muži, s Kendym jsme doběhli na čtvrtém místě v čase 4:41 (pod 3:10/km), Péťa s Erou v ženské kategorii byly druhé v čase 5:54. Podrobnosti asi zítra

14. 9.   Canicross Děčín: do sekce Canicross přidány články.  Pár fotek ze Stropnice tady a z Děčína tady.

13. 9.  V sobotu jsme se zúčastnili canicrossu v Děčíně. Péťa s Erou a já s Kendym jsme běželi v kategorii 9-12 let trať 2,3 km. ( Péťa nechtěla běžet ve své kategorii do osmi let, protože trať 360 m na ni byla moc krátká.) S Kendym jsme doběhli na druhém místě v čase 8:35, Péťa s Erou při jejich prvním společném startu byly třetí za 9:22.  Nejsilnější zážitek měl táta.  Více zítra v sekci Canicross.

 

13. 9.  Minulý víkend jsme se byli podívat na pasení v Dlouhé Stropnici, kde se soutěžilo v trialu 1-3. Ve startovní listině byl i vicemistr světa z Rakouska a česká špička,  rozhodčím byl  mistr světa Serge van der Zweep. K vidění byla řada opravdu skvělých výkonů ve všech třídách. Výsledky najdete tady, do galerie budu postupně přidávat videa.

31. 8. V sobotu Kendy nakryl  v Plané nad Lužnicí Kellynku. Pokud dopadne všechno dobře, na konci října se narodí štěňátka, která budou DNA CEA, CL, TNS i MDR1 Normal. Předpokládané barvy - 50% černobílá, 48% hnědobílá.

 

 

 

 

 

.

.

17. 8.  Máme nový přírůstek. Vlastně dva . Můžete se podívat tady.

15. 8.  Forsík má nový domov tady.

2.8.  Přidány fotky z tábora ve Dvoře.

1. 8.  Na klubovce v Brně získal Forsík v mezitřídě V1, CAC. Moc děkujeme Ladě za profesionální předvedení  .  Kendy v otevřené třídě dostal VD3. Posudky v sekci výstavy. Kendyho dcera Cilka Jolly Dog Moravia získala ve třídě dorostu druhé místo (VN2).

26. - 31.  7.  jsme se s Kendym zúčastnili tábora obedience pod vedením jedné z našich nejlepších instruktorek Hanky Grundmannové. Na cvičáku ve Dvoře Králové to bylo jako vždy perfektní  . Fotky budou.

16. 7.  Včera nám přišel výsledek vyšetření:  Candy Runner Hardy Horde - MDR1  N/N  (Normal)

4. 7.  Výsledky vyšetření kyčlí a loktů:  Era Gulden Land - DKK  0/0 , DLK 0/0

21.6.  První letní den, nejdelší den v roce. Zkoušky OB Kladno, na místě, kde jsme poznali obedience. Zase jsme to neudělali. Nee, fórek, MÁME TO!!!

Sice jen na dobře, ale to nám nevadí. Kendy cvičil docela hezky, minulý týden jsme trénovali podle Katjiných rad a vyplatilo se to,  byl při zkoušce veselejší.  Za obě odložení jsme dostali 10 bodů. Při chůzi se na mě  i koukal (7 bodů), polohy udělal všechny, jenom jsem šel moc daleko od kuželů a při zatáčení mi trochu překážel (7 bodů). Přivolání až na přiřazení bylo hezký, tady se hodně projevilo, co nám Katja radila (9 bodů). Vysílačka do čtverce byla ovlivněná tím, že jsme při tréninku zapomněli dát pryč kužel, který byl hned vpravo vedle čtverce, a Kendy běžel k němu, protože byl výraznější, a kužely, který tvořily čtverec, byly červený. Nestihli jsme to už opravit, protože vypršel čas na trénink. Potom při zkoušce běžel přesně na to místo, kde byl ten kužel vpravo. Pak tam pobíhal a já jsem počkal, až se trochu vrátí a poslal jsem ho ještě jednou a to už tam šel (6 bodů). Směrový aporty byly docela dobrý, od kuželu běžel hned pro správnej (při posledním tréninku to hrozně kazil), jenom překusoval a křivě (jako vždy) předsednul (7 bodů). Aport přes překážku 7, 5 bodu. Identifikace  tradičně za nulu, a při ovladatelnosti na dálku si bohužel místo posledního sedni lehnul, pak následovalo "lehni", který tím pádem nemohl udělat a tak jsme měli taky nulu, což je docela škoda, protože je to čtyřkovej cvik a neposouval se zdaleka tolik jako to umí, takže jsme ztratili dost bodů.  Celkově jsme získali  195,5 bodu. Užili jsme si to a měl jsem velkou radost, že jsme udělali zkoušku .

Dodatek: Byla to zkouška OB3

20. 6.  Na Klubové výstavě KCHMPP v Mladé Boleslavi získal Forsík v mezitřídě  (neměl ani jednoho soupeře) V1, CAC.  Kendy v otevřené třídě (2 psi) V2, prý je málo tlustý. (Ne že by byl Forsík tlustší, ale je v současnosti mnohem chlupatější)  Era D3 ze tří ve třídě mladých. Bohužel jsme až nedávno zjistili, že se jí nelíbí, když ji někdo cizí důkladně prohmatává, a nestihli jsme to natrénovat, takže když ji chtěl rozhodčí pořádně prohlídnout, pořád uhýbala.  Napsal jí teda do posudku "bázlivá povaha"  Jinak byla veselá a stála i klusala hezky.  Posudky v sekci Výstavy.

16. 6.  Tady je ještě pár fotek od Lady.

16. 6.  Fotky z tábora obedience od Michala Macháčka tady.

15. 6. Týden od 8. do 14.6. jsme strávili na táboře obedience pod vedením finské instruktorky Katji Tamminen. Neúčastnili jsme se s Kendym celého výcviku (to by na nás bylo moc), ale párkrát jsme si zašli ke Katje pro radu. Máma ale poslouchala celý týden, byla tam jako divák. Jenom nevím, jestli si něco pamatuje. Moc se nám tam líbilo, byla tam velká louka, kde jsme si mohli s pejsky pořádně pohrát.  Katja trénuje tak, aby to bylo co nejzábavnější pro psy i psovody, což je dobrý.

31. 5.  Byli jsme na semináři dogfrisbee, který vedla Míša Andrová. Moc nás to bavilo a snad jsme se i něco naučili.

30. 5.  Dnes Erinka v Podkosti složila  ZVOP.

3. 5.  Na Klubové výstavě v Opatovicích získal Forsík v mezitřídě pod Míšiným vedením ocenění V1, CAC.  Kendy v otevřené třídě v konkurenci 12 psů dostal V4. Posudky v sekci Výstavy.

Ráno jsme ještě v Praze zkusili OB3, byli jsme šestí ze sedmi, ale zkoušku nemáme.  Měli jsme jenom jednu nulu, ale jinak málo bodů. Posledních asi 12 dní jsme docela trénovali, Kendy na to není moc zvyklej, tak byl asi přetrénovanej. Gratulujeme Hance, Ladě a Lucce k nominaci na MS

30. 4.  Přidáno pár fotek z pasení od Veroniky Makovské.  Děkujeme .

25. 4.  Byli jsme na MVP v Českých Budějovicích.  Kendy ve třídě otevřené (9 psů) získal res. CAC a potom ještě res. CACIB.  Posudek v sekci výstavy.  Odpoledne jsme zajeli k Milče a Wikymu  (CHS Mintaka) a s Erinkou jsme si poprvé zkusili pasení. Šlo jí to hezky, měl jsem radost.   Forsíka ovečky taky docela zajímaly.

22. 4.  Přidány fotky (včetně sloní obedience)

19. 4.  Na závodech družstev jsme s týmem nazvaným Hoši z Trpaslíka (já s Kendym, Kristýna se Sofinkou a Hanka s Berryškou) skončili na šestém místě. Dělali jsme s Kendym chůzi u  nohy podle OB-Z a přivolání podle OB1. Za každý cvik jsme získali 9 bodů.

Odpoledne jsme se šli podívat na štěňátka Kendyho ségry Kačenky. Je jim 5 týdnů, jsou moc hezká.

18. 4.  Byli jsme na závodech obedience ve Dvoře Králové. Zkouška OB3 se nám nepovedla, dostali jsme nulu za polohy za chůze (Kendyho to dneska nebavilo a dával to najevo mimo jiné tím, že si při každé poloze lehnul) a za identifikaci (tady si lehnul u dřívek a jedno začal kousat). Dohromady jsme získali jen 174 bodů a skončili jsme osmí z osmi.  Asi začneme víc trénovat. Dopoledne jsme byli v zoo a užili jsme si sloní obedience - fotky snad později.

6. 4. Přidáno pár fotek z poslední doby

19. 3. Do galerie přidána starší videa ze závodů  v obedience a video z ME v canicrossu

10. 3. Všechna štěňátka po Čitě a Kendym mají nové domovy.

3. 3.  Do galerie přidáno video z Chomutova a pár fotek z hor.  Také jsou to už dva roky, co jsme začínali s obedience, tady je vzpomínka na první měsíce. 

 24. 2. Ze štěňátek po Kendym a Čitě je volná fenečka Cindy, bližší informace u nás nebo u chovatelů  -  Jolly Dog Moravia  

22. 2. Minulý týden jsme byli na horách, sněhu bylo až až. Brzy přidáme nějaké fotky. 

Dnes jsme byli s Kendíkem v Chomutově na závodech obedience.   V kategorii OB3 jsme získali druhé místo ( ze 3), ke splnění zkoušky nám chybělo 3,5 bodu. Docela jsme si to s Kendíkem užili . Táta tvrdí, že brzy přidá video ze závodů.

11. 2. Do galerie přidány fotky štěňátek (pět týdnů)

8. 2. Na druhém dni výstavy Duo-CACIB v Brně získal Forsík ve třídě mladých opět ohodnocení  výborný.  Forsíka nám na výstavy skvěle připravila Míša, která ho po oba dny i krásně vystavovala.  Míšo, moc děkujeme.  Kendy  pod Dominikovým vedením v  otevřené třídě získal V2 res.CAC a po dramatickém souboji i res.CACIB. Posuzoval Milan Krinke. Po výstavě jsme se zajeli podívat na Kendíkova štěňátka. Už je jim 5 týdnů, jsou to pěkní plyšáčci. Co nejdříve doplníme i nějaké fotky.

7. 2. Dnes jsme byli na výstavě v Brně.  Kendy  v  otevřené třídě získal V2 res.CAC, Forsík ve třídě mladých měl ohodnocení výborný. Posudky doplníme, až je přeložíme :-). Posuzovala Heidi Poschacher.

28. 1. Nové fotky štěňátek v galerii

16. 1.  Ze štěňátek jsou volní už jen dva kluci .

10. 1. Volná je ještě jedna holčička a dva kluci - aktuální informace na Jolly Dog Moravia

8. 1. Založena galerie štěňátek zde. Fotky budeme průběžně doplňovat.

6. 1. První fotka štěňátek 

5. 1. 2009  Dnes v noci se v chovatelské stanici Jolly Dog Moravia Čitě a Kendymu narodilo 5 černobílých štěňátek. Jsou to 3 holčičky a 2 kluci. Štěňátka jsou DNA CEA Normal po rodičích. Fotky a další informace doplníme co nejdříve.

30. 12. Dnes jsme dostali oficiální potvrzení Forsíkova RTG vyšetření s následujícími výsledky:

kyčle  -  HD A/A dle klasifikace FCI (odpovídá DKK 0/0 )

lokty  -  DLK 0/0 dle klasifikace IEWG

28. 12.  Míša s Ájou zorganizovaly na dnešek velkou společnou procházku do Hostivařského lesoparku. Nakonec se sešlo více než 20 psů se svými paničkami a páníčky, zdaleka nejvíc bylo borderek. Akce  trvala skoro tři a půl hodiny, psíci se pořádně vylítali. Míšo a Ájo díky !! Fotky zde

22. 12.  Včera jsem byli na procházce v Krčském lese. Spolu s námi tam byli Markéta, Zdeněk a Honzík  Korintovi a s nimi tři z jejich celkem šesti psů.  Zdeněk také fotil. Jako správný fotograf prý nebyl s výsledky příliš spokojen ( to světlo !!!), ale nám ostatním "normálním  lidem"  se  fotky moc líbily. Můžete se podívat  tady.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.4. 12.  Do galerie přidáno video z Mistrovství republiky v obedience. Děkujeme Honzovi a Ladě za souhlas s uveřejněním.

1. 12.   Minulý týden jsme se rozhodli, že si dáme ještě jeden canicross. Byl teď o víkendu v Bělči u Hradce Králové. Líbilo se nám tam, pořadatelé byli moc příjemní a po závodě jsme se s pejskama pěkně prolítali v lese.  Byly tam dvě dětské kategorie, já jsem s Kendíkem byl v kategorii 8 - 11 let, Péťa s Forsíkem 5 - 7 let.  Oba jsme byli ve své kategorii první. Pár fotek najdete tady.

25. 11.  V sobotu jsme byli na canicrossu na Moravě, měl se běžet kilometr, ale kvůli sněhu byla trať zkrácená. Málem jsme to nestihli, protože  v těch závějích na D1 to  jelo hrozně pomalu a pak jsme ještě stáli hodinu a půl v koloně kvůli bouračce kamionu. Když jsme konečně dorazili, tak se už skoro stmívalo. Ostatní děti měly už odběhnuto (startovalo se intervalově) a já s Kendíkem a po nás Péťa s Forsíkem (a s tátou) jsme vyrazili na trať jako poslední. V cíli se Kendík divil, že už je konec, a štěkal, že chce běžet dál, tak jsme se šli ještě trochu proběhnout.  To už byla skoro tma. Výsledky nevíme, protože vyhlášení bylo až v neděli, a to už jsme tam nebyli. Doplníme je později (pokud ovšem se je dozvíme)

 

19. 11.  Rozstřel mezi Táňou a Zuzkou: "No to je ale pěkná půdička.......... ta se vám povedla, ta půdička.......... tady se mi to bude věšet." 

18. 11.  Desátý a poslední soutěžní citát: "Všim'  jste si, že vám ty blatníky kvetou?"   "Kvetou?"   "No, podívejte."   "A to je dobře, nebo špatně?"

15. 11.  Dneska jsme s Kendym byli na Mistrovství republiky v obedience. Závodili jsme ve třídě OB2. Moc se nám to nepovedlo, dostali jsme 2 nuly - jednu za kužel (Kendy běžel rovnou k aportu, tam se zastavil jako u kuželu a koukal na mě a čekal, pro jakej aport ho pošlu) a druhou za identifikaci.  Už jsme si všichni včetně diváků mysleli, že to dopadne dobře, Kendy totiž rychle našel a přinesl správné dřívko, ale otisk zoubku na jiném dřívku Kendíka usvědčil, že při hledání nepovoleně ochutnal nesprávné . A protože jsme i u několika dalších cviků měli dost nízké hodnocení, celkově jsme získali jenom 184 bodů, což stačilo na osmé místo z osmi v naší třídě. Skvěle se naopak dařilo Kendyho bráchovi Kájovi a ségře Kačence, kteří v OB2 obsadili první 2 místa. Moc gratulujeme!

11. 11.  Devátý soutěžní citát: "Od toho dne, když jsem někam šel, tak jsem utíkal."

 5. 11.  V neděli  nás navštívila borderčí slečna Cita Slezský hrádek ( od její sestry Cilky jsme měli naši Peggynku). S Kendym si hned padli do oka a tak začátkem ledna, pokud všechno půjde dobře, můžeme v chovatelské stanici Jolly Dog Moravia čekat narození štěňátek. Štěňátka by byla CEA DNA Normal,  možné  barvy : černo-bílá (77%), černo-bílá s pálením (11%), modro-bílá (10%) a modro-bílá s pálením (2%) .

 .

.

.

.

.

.

.

4. 11.  Osmý soutěžní citát:   "Jsme kamarádi?"

                                                  "Jsme!"

                                                  "Máme se rádi?"

                                                 "Jsme!"    

28. 10. Sedmý soutěžní citát:  "Tak tomu skutečně dřív bývalo, že se obyčejné skleničky rozbíjely."  Dohromady jich bude deset.

27. 10. Na procházce v lese jsme potkali odrostlejší štěňátko (92 cm v kohoutku, 65 kg). Jmenuje se Tadeášek. Fotky zde.

21. 10. Šestý soutěžní citát:  "Přátelé! Nejsem žádnej chytrolín, ale poznám, když jde o život."

19. 10.  Včera jsme si s Kendíkem zopakovali zkoušku OB2. Podařila se nám líp než minule - získali jsme 229, 5 bodu a dostali jsme známku velmi dobře. Jednu nulu jsme si odnesli z identifikace, když Kendy sice přinesl správné dřívko, ale předtím jich několik vyzkoušel přímo v tlamě,  a za druhou můžu já, protože jsem při odkládání ve čtverci spletl polohy ( první má být sedni a pak lehni, a já to vyměnil ). 

14. 10.  Přidány fotky z děčínského canicrossu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

14. 10. Pátý soutěžní citát: "Ryba je kámoš, ne žrádlo!" 

13. 10.  Přidány články  do rubriky Canicross.

13. 10.  Canicross v Děčíně

 Tento víkend se Dominik zúčastnil s Kendym mistrovství v canicrossu v Děčíně v kategorii „schoolboys“ 7-10 let. Na minulých mistrovstvích bylo v této kategorii 5-10 týmů, proto nás trochu překvapilo, že tentokrát na Dominika čekal jediný soupeř. Byl to ovšem soupeř nejkvalitnější. Sympatický Belgičan Robin Arijs je totiž v této kategorii vicemistrem Evropy z roku 2006 a mistrem Evropy z roku 2007. Během dvoudenních závodů (každý den na závodníky čekala trať 2 km, jednou s individuálním a jednou s hromadným startem) se ukázalo, že běžecky jsou na tom velmi podobně, na straně Robina a jeho tahouna byly ale větší zkušenosti. Dominik se nevyvaroval několika drobných karambolů, které ho stály cenné vteřiny (například druhý soutěžní den měl i s pádem na trati  jen o 7 vteřin horší čas než Robin).  Robin a jeho fenka border kolie tak po zásluze obhájili vítězství, Dominik s Kendym si odvážejí druhé místo.

 V rámci akce byla v sobotu pro děti do 10 let připravena Mezinárodní cena primátora města Děčína. Byl to závod v canicrossu na  cca 500 metrů s doprovodem rodiče. Péťa běžela s Forsíkem a získala v početné mezinárodní konkurenci celkové 6. místo (mezi holčičkami byla druhá).

 Výborného výsledku v Děčíně dosáhli Petr Fochler  s Bertíkem v kategorii juniorů, kde si nakonec v  tvrdé konkurenci odnesli krásné čtvrté místo. Gratulujeme. Petře, je k čemu :-) !!

 Podrobnější reportáž v rubrice Canicross a fotky v galerii.

12. 10. Fotky z procházky podzimním lesem.

7. 10. Čtvrtý soutěžní citát:  "Jak praví staré včelí přísloví:  " Když někdo nese hrášek, tak ať ho nese a strachy se netřese" ".

6. 10. Doplněny galerie pasení, běhání a trénink obedience  (fotky Kendyho s Dominikem Michal Macháček)

5. 10. Běhání (tentokrát bez psů)

O víkendu  se Dominik s Péťou zúčastnili našeho oblíbeného dětského běhu "O hostivařský koláč". Oproti loňsku oba postoupili do vyšších věkových kategorií, proto jsme nečekali zdaleka takové úspěchy jako před rokem ( Dominik 1. v kategorii 8-9 let, Péťa  4. v kategorii 6-7 let).  Na startu byla většina závodníků o jednu i více hlav větší než Dominik a Péťa.   Po statečném výkonu doběhla Péťa  v kategorii 8-9 let mezi asi 30 dětmi uprostřed startovního pole. Naprosto nečekaný výsledek se podařil Dominikovi v kategorii 10-13 let, kde obsadil 2. místo.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

 Pár obrázků do galerie doplníme zítra.

V neděli odpoledne jsme ještě na chvíli zajeli do Brandýsa nad Labem zatrénovat obedience s Kristýnou (Sofinka a Koník), Janou (Kája), Janou (Buffy) a Pavlou (Winky). 

5. 10. Minulý víkend  (27.-28.9.) jsme se byli podívat  na dvoudenní závody a zkoušky pasení v Sekerkových Loučkách. Galerii s pár obrázky doplníme zítra, výsledky můžete nalézt zde  Výkony některých týmů byly opravdu skvělé, sledovat je byla pastva  i pro oči.

30. 9. Třetí soutěžní citát: "A co dělá Máňa, když hoří?" "To je právě to, co nikdo neví!" Snad to je lehčí, než minule.

 23. 9. Druhý soutěžní citát:  "A byla to ta jejich andulka?"  "Nebyla, oni nikdy žádnou andulku neměli."

16. 9. První soutěžní citát:  "Chlapi nelejte to pivo z voken! Podivejte se jak vypadám!"

 Odpovědi můžete psát do návštěvní knihy.

14. 9.  V úterý  začne soutěž,  není to nic o psech,  ale to nevadí. Každý týden napíšu do aktualit citát  ze známého filmu, seriálu nebo knížky. ...... Kdo se bude chtít  zúčastnit, tak do návštěvní knihy napíše z čeho to je. Kdo to uhodne první, získá bod. Na konci sečtu body a kdo bude mít nejvíc, vyhrává a dostane cenu. Čau, Dominik   

6. 9.  Dnes jsme byli na krajské výstavě v Rybníkách u Dobříše. Forsík dostal  od pana rozhodčího Krinkeho ocenění V3 a odvezl si svůj první pohár (pohár byl totiž připraven pro  každého posouzeného psa) a Kendy získal titul Krajský vítěz.  Až rozluštíme posudky, doplníme je do rubriky Výstavy .

3. 9.     Do rubriky  Canicross přidána reportáž o sobotním závodě a přidány ještě jedny fotky (děkujeme Šárce a Vendule za souhlas s použitím jejich fotek  :-))

31. 8.   Do galerie přidány fotky z canicrossu  

30. 8.  Canicross  "Okolo Hradce"

Dnes jsme  se po roce opět vydali do Hradce Králové na canicrossové odpoledne. Na Péťu čekal její vůbec první závod v canicrossu. Spolu s našimi tahouny Kendym a Forsíkem jsme zažili běhy  plné dramatických situací a silných zážitků . Péťa vyhrála s Forsíkem kategorii dětí do 9 let, Dominik s Kendíkem byli první v kategorii 10-14 let a já jsem v kategorii  dospělých (s Kendíkem) doběhl do cíle bez újmy na zdraví (největší úspěch celého odpoledne ). Chystáme podrobnější reportáž a nějaké fotky.

  

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 


25. 8.  Do galerie přidány fotky z tábora  v Prosečném

24. 8. Tábor obedience v Prosečném

Dnes jsme se vrátili z tábora v Prosečném, kde jsme se s Kendym a Forsíkem spolu s dalšími dvaceti týmy týden věnovali obedience pod vedením Petry Florschuetz. Původně jsme o skládání zkoušky  neuvažovali, ale když to při nácviku  vypadalo nadějně, Dominik s Kendym šli v sobotu na OB2. K naší radosti zkoušku úspěšně složili, o lepší bodový výsledek je připravilo mimo jiné Kendyho zábavné číslo v jeho jinak parádní disciplíně odkládání ve čtverci (místo lehni udělal pololeh -polosed a znuděně se drbal po celou dobu, co Dominik obcházel čtverec). Fotogalerii z tábora doplníme v nejbližších dnech.

9. 8.  Klubová výstava BCCCZ  v Brně

Tentokrát to byl opravdový maratón, paní rozhodčí posuzovala velmi pečlivě, vystavování skončilo až po sedmé hodině večer.

Forsík - byla to jeho výstavní premiéra. Děkujeme handlerce Míše za trpělivost při Forsíkově  předvádění - jednak Forsík  nemá ještě předvádění na výstavě zrovna zažité, jednak posuzování třídy mladých trvalo asi hodinu a čtvrt. Oba to zvládli moc pěkně, do poslední chvíle to vypadalo na umístění v první čtyřce, nakonec byl Forsík pátý - VD.

Kendy - otevřená třída byla opravdu kvalitně obsazená, také tady paní rozhodčí neustále přehazovala pořadí na prvních místech, pro Kendyho to nakonec bylo V4, blahopřejeme bráškovi Kájovi (V1 CAC, klubový vítěz).

Posudky najdete v sekci Výstavy.

Večer po výstavě Kendy  ještě dostal pohár pro klubového šampiona BCCCZ.

 

8. 8. 2008  Do rubriky Obedience přidán odborný článek o chůzi podle Kendyho.

 

 

 

 

 

 

 

 

TOPlist